Milbank SD Tournament

Milbank SD Tournament

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 69 Milbank 3
106- Peyton Mortenson of united beat Brady Krause of Milbank by a 7-2 decision
113- Donny Bothun of United beat James Lusk of Milbank by a 7-4 decision
120- Jordan Bothun of united beat Dylan Pauli of Milbank by fall with a fall time of 5:44
126- Bailey Eickhoff of United beat Jake Anderson of Milbank by a 7-3 decision
132- Spencer Sulflow of United beat Riley VanSambeek of Milbank by fall with a fall time of 3:57
138- Logan Knoshal of united beat Riley Folk of Milbank by fall with a fall time of 1:33
145- Mitch Kwilinski of united beat Mark VanDover of Milbank by fall with a fall time of 1:21
152- William Hins of Milbank beat Keith Abraham of united by a 9-4 decision
160- Mason Kwilinski of united beat Ryker Reil of Milbank by fall with a fall time of 1:13
170- Joe weeding of united beat Chris Loutsch of Milbank by fall with a fall time of 0:34
182- Wyatt Ireland of united beat Jose Chen of Milbank by fall with a fall time of 0:45
195- David Nelson of united beat Caden Woll of Milbank by fall with a fall time of 1:12
220- Markus Kranz of united won by forfeit
Hwt- Jake Lehmann of united won by forfeit

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 71 Marshall/Lakeview 3
106- Toby Semter of ML beat Peyton Mortenson of united by a 5-0 decision
113- Donny Bothun of united beat Dylan Dulas of ML by fall with a fall time of 3:33
120-Jordan Bothun of united beat Nick Erbes of ML by a 12-8 decision
126- Bailey Eickhoff of united beat Devyn Martzloff of ML by fall with a fall time of 1:30
132- Spencer Sulflow of united beat Matt Facile of ML by a 12-7 decision
138- Logan Knoshal of united beat Brent Breczincki of ML by fall with a fall time of 1:34
145- Mitch Kwilinski of united won by forfeit
152- Keith Abraham of united beat Wyatt Martin of ML by fall with a fall time of 1:08
160- Mason Kwilinski of united won by forfeit
170- Joe weeding of united beat Jarrett Louwagie of ML by a 17-2 tech fall
182- Wyatt Ireland of united beat Brandon Appel of ML by fall with a fall time of 1:48
195- Markus Kranz of united won by forfeit
220- David Nelson of united won by forfeit
Hwt- Jake Lehmann of united won by forfeit

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 79 Sisseton 0
106- Peyton Mortenson of united beat Christian Kirk of Sisseton by fall with a fall time of 0:40
113- Donny Bothun of united won by forfeit
120- Jordan Bothun of united beat Dustin Lehrke of Sisseton by fall with a fall time of 1:16
126- Bailey Eickhoff of united beat Colton Richards of Sisseton by a 11-2 major decision
132- Spencer Sulflow of united won by forfeit
138- Logan Knoshal of united beat Tyler Sutton of Sisseton by fall with a fall time of 0:58
145- Mitch Kwilinski of united beat John Meland of Sisseton by fall with a fall time of 3:07
152- Keith Abraham of united beat Tyrelle Anthony of Sisseton by a 7-0 decision
160- Mason Kwilinski of united beat Justin Brockl of Sisseton by fall with a fall time of 4:44
170- Joe weeding of united beat Nick Brooks of Sisseton by fall with a fall time of 0:28
182- Wyatt Ireland of united beat Josh Currence of Sisseton by fall with a fall time of 0:50
195- Markus Kranz of united won by forfeit
220- David Nelson of united won by forfeit
Hwt- Jake Lehmann of united beat Casey Herberg by fall with a fall time of 3:54

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 33 Sioux Falls Washington 30
106- Peyton Mortenson of united beat David Larson of SFW by fall with a fall time of 0:14
113- Donny Bothun of united won by forfeit
120- Hunter O’Connor of SFW beat Jordan Bothun of united by a 9-1 major decision
126- Chase O’Connor of SFW beat Bailey Eickhoff of united by a 9-5 decision
132- Spencer Sulflow of united beat Brock Wolf of SFW by fall with a fall time of 1:54
138- Grant Rosheim of SFW beat Logan Knoshal of united by a 10-0 major decision
145- Mitch Kwilinski of united beat Chayden Fitzsimmons of SFW by a 8-5 decision
152- Keith Abraham of united beat Jamal Wurtz of SFW by fall with a fall time of 1:44
160- Luke Reiter of SFW beat Mason Kwilinski of united by a 6-3 decision
170- Joe weeding of united beat Dorian Simpson of SFW by a 7-5 decision
182- Wyatt Ireland of united beat Caleb York of SFW by a 7-4 decision
195- Dan Marlette of SFW beat Markus Kranz of united by a 15-2 major decision
220- Trey Crisp-Peterson of SFW beat David Nelson of united by fall with a fall time of 3:22
Hwt- Chris Vroman of SFW beat Jake Lehmann of united by fall with a fall time of 0:33

Click Here: West Coast Eagles Guernsey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *