High School Results – Friday, January 18, 2013

Aitkin 40 Pine City/Hinckley-Finlayson 31
Apple Valley 57 Eastview 9
Brooklyn Center/Concordia Academy 51, Minneapolis Washburn 24
Coon Rapids 38, Monticello 32
Eden Prairie 50 Minneapolis Patrick Henry 15
Hastings 71, Roseville 11
Perham 35 Detroit Lakes 27
Plainview-Elgin-Millville 45 WEM/JWP 25
Saint Michael-Albertville 40 Cambridge-Isanti 10
West Central Area/Ashby/Evansville 39 Park Rapids 38
Double Dual at Dassel-Cokato
Litchfield 47, Orono 11
Litchfield 48, Delano 24
Dassel-Cokato 45, Delano 31
Dassel-Cokato 53, Orono 13
East Ridge Quad
East Ridge 72 Minneapolis Roosevelt 6
Rogers 39 East Ridge 37
East Ridge 51 Robbinsdale Armstrong 22
Fairmont/Martin County West Triangular
Fairmont/Martin County West 42 Madelia/Truman/Martin Luther 34
Fairmont/Martin County West 66 Saint Clair/Mankato Loyola 10
Foley Triangular
Foley 46 Holdingford 28
Foley 64 Zimmerman 12
Holdingford 45 Zimmerman 28
Kerkhoven-Murdock-Sunburg Triangular
Saint Cloud Apollo 69 Ortonville 12
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 53, Saint Cloud Apollo 17
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 76, Ortonville 6
Lake Park Terry Teiken Invitational
1. Moorhead 279.5
2. Fergus Falls 142.5
3. Fosston/Bagley 133
4. Mahnomen/Waubun 131
5. East Grand Forks/Sacred Heart 111.5
6. Pelican Rapids 110
7. United Clay Becker 97.5
8. Dilworth-Glyndon-Felton 91.5
Little Falls Triangular
Little Falls 48, Brainerd/Pillager 24
Little Falls 45, Mora 35
Mound-Westonka Quad
Wayzata 60 Robbinsdale Cooper 13
Rocori 47 Robbinsdale Cooper 22
Mound Westonka 41 Robbinsdale Cooper 15
New London-Spicer Invite
1. New London-Spicer 206.5
2. Lakeville South 180.0
3. Belgrade-Brooten-Elrosa 174.0
4. Princeton 149.0
5. Eden Valley Watkins 113.5
6. Minnetonka 102.0
7. Bertha-Hewitt/Verndale 87.0
8. Redwood Valley 51.0
North Branch Quad
Centennial 56 Grand Rapids 13
Centennial 57 Nashwauk-Keewatin 21
North Branch 35, Grand Rapids 27
North Branch 60, Nashwauk-Keewatin/Greenway 10
Northwestern WI Tiger Duals
Round 1
Northwoods defeated Proctor 45-6
Cloquet-Esko defeated Virginia Area 59-21
Round 2
Northwestern defeated Virginia Area 48-36
Cloquet-Esko defeated Northwoods 54-24
Round 3
Cloquet-Esko defeated Northwestern 54-24
Virginia Area defeated Proctor 33-6
Round 4
Northwestern defeated Proctor 47-12
Virginia Area defeated Northwoods 47-24
Round 5
Northwoods defeated Northwestern 42-24
Osakis Duals
Osakis 54, Benson 27
Albany 32, Howard Lake-Waverly-Winsted 28
Howard Lake-Waverly-Winsted 51, Benson 27
Benson 48, Albany 32
Osakis 48, Albany 27
Osakis 53, Howard Lake-Waverly-Winsted 24
Howard Lake-Waverly-Winsted 48, Browerville 22
Benson 48, Browerville 30
Pierz Quad
Paynesville 51 Crosby-Ironton 27
Paynesville 40 Sauk Rapids-Rice 29
Pierz 53 Paynesville 12
Pierz 55 Sauk Rapids-Rice 18
Pierz 50 Crosby-Ironton 15
White Bear Lake Triangular
Stillwater 33, White Bear Lake 30
Stillwater 64, Cretin-Derham Hall 12
White Bear Lake 66, Cretin-Derham Hall 6

Click Here: cheap all stars rugby jersey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *